Jaarprogramma Karmel Twente

De Karmelkloosters in Zenderen en Almelo hebben een bezinningsaanbod onder de naam Karmel Twente. Haar jaarthema is “Titus Tegenwoordig”. De karmeliet Titus Brandsma stierf 75 jaar geleden (1942) in het concentratiekamp Dachau omdat hij geloofde in de waardigheid van iedere mens ongeacht afkomst, ras of nationaliteit. Hij kwam in verzet tegen een systeem dat deze waardigheid aantastte; de kracht en geestelijke weerbaarheid die hij daarbij toonde heeft op vele tijdgenoten een diepe indruk gemaakt. Nog steeds inspireert hij velen door de wijze waarop hij tot het einde toe weerbaar wist te blijven door zijn gegrond in zijn Godsrelatie,.

Een greep uit het aanbod: icoonschilderen, meditatie, spirituele biografie, zingen vanuit de ziel en diverse gespreksgroepen zoals; Rond de Schrift, Mystieke tekstlezing en Zoeken naar God. Het volledige programmaboekje ligt achterin de kerken of ga naar www.karmelcentra.nl/twente.

Jaarprogramma Karmel Twente