Boekpresentatie Jacob Ydema op 25-11

In 1948 heeft de kunstschilder Jacob Ydema wandschilderingen vervaardigd in de H. Isidorus te St. Isidorushoeve. In totaal heeft hij in meer dan 30 kerken wandschilderingen of gebrandschilderde ramen aangebracht, in Nederland en in de Verenigde Staten van Amerika. De laatste jaren is aandacht gekomen voor de kerkschilderingen van Ydema, in kunsthistorische publicaties en bij Monumentenzorg. Een aantal kerken is onder monumentenzorg geplaatst met name vanwege de schilderingen van Ydema.

Op 25 november a.s. wordt een boek gepresenteerd over het werk van Jacob Ydema. In dit boek wordt uitgebreid aandacht besteed aan de wandschilderingen in de H. Isidorus. Verder zijn in het boek ook andere werken van de schilder opgenomen: wandschilderingen elders, gebrandschilderde ramen, schilderijen, tekeningen en textilia. Het rijk geïllustreerde boek wordt aangeboden aan mgr.  Adriaan van Luyn, em. Bisschop van Rotterdam, na een pontificale H. Mis om 11.00 uur in de St. Nicolaaskerk te St. Nicolaasga. Prof. Dr Sible de Blaauw, em. Hoogleraar Christelijke kunst aan de Radbouduniversiteit te Nijmegen, verzorgt daarbij een korte inleiding op de schilderingen van Ydema.