Tijdelijke tentoonstelling over de enige Nederlandse paus

Adrianus VI is de enige Nederlandse paus ooit. Precies 500 jaar geleden, in 1522, wordt hij totaal onverwacht verkozen.

Adrianus groeit op in Utrecht en maakt carrière in dienst van keizer Karel V. In die tijd beleeft de kerk in West-Europa een grote crisis. Veel kerkleiders zijn corrupt en het Vaticaan is bankroet. Een slechtere tijd om paus te worden is er niet.

Waar loopt Adrianus tegenaan in het Roomse bolwerk? Ga mee terug naar het jaar 1522-1523 en stap in de voetsporen van de idealist Adrianus. Belangrijke stukken die te zien zijn, dateren ook daadwerkelijk uit zijn pausschap. We komen op die manier heel dicht bij Adrianus en de problemen die hij moest oplossen. Adrianus is slechts 14 maanden paus, welk verschil heeft hij kunnen maken?

In tegenstelling tot wat vaak beweerd wordt, bleek Adrianus wel degelijk een visionaire en bekwame paus met duidelijke ideeën over wat er anders moest en met concrete hervormingsplannen. Is Adrianus in staat de koers van de kerk te verleggen?

Ontmoet onze Nederlandse paus in Rome in deze unieke tentoonstelling.

Nu te zien tot 13 november 2022 in het Museum Catharijneconvent Utrecht.